Sposoby radzenia sobie z silnym stresem

Od 5 lat mam tak ze w stresujacych dla mnie sytuacjach np rozmowa kwalifikacyjna odczuwam ból żołądka ,mam rozwolnienie oraz odruchy wymiotne,po godzinie dolegliwosci przechodzą. Co jest tego przyczyną że akurat ja mam takie dolegliwości oraz czy da się im zapobiec albo całkowicie się ich pozbyć?

Najczęściej takie objawy maja tło emocjonalne ( w tym przypadku nieradzenie sobie ze strasem i reakcja somatyzacyjna). Zachęcam do spotkania z psychologiem i podjęcia wspólnej pracy na problemem.