Sposoby usunięcia guza na nerce
Witam mam na imie marian przypadkowo przy chorobie woreczka zolciowego wykryto za pomoca usg. guza na lewej nerce 3,6cm mam zrobiona T.K i wyznaczny termin operacji .czy jest inna mozliwosc pozbycia sie tego pasozyta dziekuje pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Oczywiście ostateczne postępowanie zależne jest od rodzaju guza, jednak ogólnie przyjmuje się iż zmiany poniżej 4 cm można leczyć poprzez częściową resekcję nerki. Nie mniej jednak zabieg operacyjny i tak jest konieczny. Kwestia tylko czy zostanie usunięta cała nerka czy jej częśc.
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Nie! Nie ma innej możliwości usunięcia guza - tylko zabieg operacyjny.