Spóźnia mi się okres 3 - 4 dni

Witam! Ostatnio okres zakończył mi się 30 stycznia. Regularnie miesiączkę mam od 21 - 23 dni. Dziś jest 26 luty, a tu nadal brak okresu. Ostatnio współżyłam z chłopakiem 14 lutego i 21 lutego. On był zabezpieczony prezerwatywa (nie pękła), ja nie zażywam żadnych tabletek. Był to seks przerywany. Mój chłopak nie "doszedł" we mnie. Czy mogę być w ciąży? Jeżeli on miał prezerwatywę i nie "doszedł" we mnie? Jeju, a jeżeli jest to możliwe. Być może nie zauważyliśmy jak ta prezerwatywa pękła, może była taka mała dziurka... czy to możliwe, aby pęknięcie prezerwatywy było mało widoczne? Jestem w stresie. Czy to może być ciąża jeżeli okres spóźnia mi się tyle dni? Czy prezerwatywa daje 100% pewności, że się nie dojdzie do zapłodnienia? Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę, jest mniej niż minimalne- byli Państwo zabezpieczeni i prezerwatywa nie pękła. Miesiączka ma prawo od czasu do czasu spóźnić się, nawet u w pełni zdrowej kobiety. Obawa przed ciążą może również sprzyjać tego typu wahaniom długości cyklu. Dla uspokojenia się, może Pani wykonać test ciążowy- jego wynik powinien być już wiarygodny.
Pozdrawiam serdecznie!