Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniający się okres a jasna kreska w teście ciążowym

witam mam problem zrobilam test ciążowy bo okres mi sie spóźnia ostatni miałam 22grudnia trwal 4 do 5 dni 9/10 stycznia kochałam sie z moim chłopakiem oczywiście stosunek przerywany po tym pojawiły się obfite krwawienia które trwały ponat tydzień dokładnie 11 dni teraz jest 11 luty a ja nie mam okresu zawsze mi sie potrafił spuźniać miesiąc ale teraz zrobilam test i po 2 lub 3 godinach pojawiła się bardzo jasna 2 kreska ale dziś mam uczucie w brzuchu jak bym zaraz miala dostać czy to ciąża??
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zapłodnienie

Mikołaj Cyganok
46 poziom zaufania

Przede wszystkim należy powtórzyć test ciążowy i skonsultować się z ginekologiem. Wynik testu płytkowego odczytany po dwóch godzinach jest niemiarodajny. Należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji użytkowania, załączonej do testu ciążowego.

0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Wynik testu ciążowego powinno się oceniać po 5-10 minutach od wykonania testu. Taki wynik po 2-3 godzinach nie jest wiarygodny. Ryzyko ciąży nie jest wysokie a brak miesiączki najpewniej jest związany z nieregularnością cyklu. Sugeruję, by cierpliwie poczekała Pani na krwawienie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy