Spóźniający się okres a petting

Witam.
Mam pytanie tak jak w temacie dotyczące spóźniającego się okresu. Mam 21 lat, okres spóźnia mi się od tygodnia, wcześniej jedynie poślizgi były z 2-3 dni. Jednak w ostatnimi czasy schudłam 6kg na diecie proteinowej, od 2 tygodnia zaczęłam też biegać 3 razy w tygodniu, no a w ostatnich dniach kłótnia z rodzicami spowodowała u mnie stres.
Wiem, że te objawy mogą wpłynąć na spóźniający się okres, jednak jakby je połączyć właśnie to ile może mi sie jeszcze okres spóźniać? Ostatnio też w mojej głowie pojawił sie sygnał, że mogę być w ciąży, przez co stres mnie zżera. Jestem dziewicą, jednak ponad dwa tygodnie temu z chłopakiem uprawialiśmy petting. Onanizował sam siebie, potem jedną ręką zaczął mnie pieścić między nogami i doszło do penetracji za pomocą palca. Potem dokończył onanizowanie siebie i do wytrysku doszło po jakiś 3-5min. Wydaje mi się, że nie ma tu zagrożenia ciąży, jednak jakoś w głowie te myśli same sie pojawiają i nagle wszędzie widzi sie testy ciążowe i kobiety w ciąży. No i ten spóźniający się okres, który ciągle martwi.
Jednak jeśli chodzi o pierwsze objawy ciąży to nie zauważyłam u siebie znacznego wzrostu temperatury ciała, piersi na pewno nie są wrażliwsze i nie pojawiły sie na nich zwiększone naczynia krwionośne. A w ostatnich dniach mój śluz pojawia sie w niewielkiej ilości i jest raczej przezroczysty. Zostaje jedynie kwestia spóźniającego się okresu. Z czego on może wynikać?
Serdecznie dziękuję za pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Do opóźnienia miesiączki dochodzi najwyraźniej z powodu diety i stresu. Ryzyko ciąży, biorąc pod uwagę charakter zbliżenia, do którego doszło, jest praktycznie zerowe. Dla spokoju, może Pani oczywiście wykonać test ciążowy. Obfitość i i przejrzystość śluzu szyjkowego, jaki Pani obecnie obserwuje, świadczą, że może teraz dochodzić do owulacji- w takim razie miesiączka pojawi się najpewniej za ok. 2 tygodnie.

Takie jednorazowe nieregularności cyklu miesiączkowego mają prawo występować u każdej w pełni zdrowej kobiety. Jeśli ejdnak sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych miesiącach, proszę udać się do lekarza ginekologa- konieczna może być diagnostyka hormonalna.
Pozdrawiam serdecznie!