Spóźniający się okres a prawdopodobieństwo zapłodnienia

Witam. Okresu powinnam dostać 18 maja, tydzień mi się spóźnia, dzisiaj tj. 24 maja miałam bóle brzucha jak przy okresie i czerwono-brązowo-rdzawe plamienia. 22 maja robiłam test ciążowy, ale był negatywny. Okres mam regularny, choć czasem cykl wydłużał się do 30 dni (generalnie mam 26 dni). Trochę się obawiam, bo z jednej strony niby w ciąży nie jestem a z drugiej taka sytuacja zdarza mi się po raz pierwszy. Może to przeczekać i po prostu poczekać na kolejny okres normalny.?

Jeśli cykl wydłuża się powyżej 35 dni warto skorzystać z wizyty u ginekologa,który może zapisać gestageny,żeby przyspieszyć miesiączkę.