Spóźniający się okres a stosowanie spirali antykoncepcyjnej

Witam! mam problem ponieważ spóźnia mi sie okres. od dnia 9 września tego roku mam załozoną spirale zwykła 13 wrzesnia dostalam pierwszą miesiączke od porodu rodzilam 11 lipca. okres trwal do dnia 19 wrzesnia czyli 7 dni. mialam raczej regularne miesiączki więc powinnam dostać okres 13 października spóznia mi się jak narazie 2 dni ale trochę sie nie pokoje ponieważ dnia 11 październik wspolzylismy z mężem i pojawił się wytrysk... czy to może być ciąża...?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć ciąży. Jeżeli po połogu pojawiła się już miesiączka to owulacja także. Predysponuje to do ciąży. Jeżeli chodzi o 2 dniowe opóźnienie może ono wynikać z faktu iż cykle dopiero co regulują się po porodzie. proponuję wykonać test ciążowy w 14 dni po odbytym stosunku.