Spóźniający się okres i biało-żółta wydzielina

Mam 18 lat, spóźnia mi się okres już 2 dzień. Nie uprawiałam seksu z chłopakiem tylko petting i to razem w tym samym czasie i jak chciałam dotknąć jego dłoni to dobrze wytarłam ją. Mam taką biało-żółtą wydzielinę z nieprzyjemnym zapachem (od około miesiąca) i czasami mnie to swędzi. Nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie mi. Czy to może być ciąża?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Na pewno nie jest Pani w ciąży. Żółtawa wydzielina, o której Pani pisze, może być spowodowana infekcją bakteryjną lub ewentualnie grzybiczą. Radzę udać się do lekarza ginekologa, który zbada Panią i rozpocznie odpowiednią kurację.

Pozdrawiam serdecznie!