Spóźniający się okres i ból piersi a ryzyko ciąży

SPÓÓŹNIAJĄCY SIE OKRES Witam, napisze dokładnie. Ostatni okres miałam 08.09 trwał 3 dni i był dość obfity a tydzień wczesniej zastosowałam metode yuzpe z tabletek kontracept. Okres występuje u mnie co 26 - 28 dni. W tym miesiącu powinnam dostac już 4 dni temu ale sie spóźnia, między czasie uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nigdy nie skończył we mnie tylko na zewnątrz. od kilku dni bardzo bolą mnie piersi, boje czy to może być ciąża?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunek bez zabezpieczenia czy przerywany nie chroni przed ciążą. Objawy mogą sugerować ciążę ale także zbliżający się okres. Opóźnienie mogłoby w tej sytuacji wynikać z zaburzenia równowagi hormonalnej.