Spóźniający się okres po seksie bez zabezpieczenia a ryzyko ciąży

Ostatnio współżyłem z dziewczyną 20.09 bez zabezpieczenia, 29.09 dostała okres, po 2 tyg od tego okresu dostała krwawienia (troche ciemniejsze plamki niż normalny okres) i trwało to około 3-4 dni (oprócz tego krwawienia nie było żadnych objawów typu ból brzucha itp) teraz jest już 06.11 i dziewczyna nie ma okresu, chociaż powinna go dostać pod koniec października. Czy może to być ciąża skoro po ostatnim stosunku miała normalnie okres? 26.10 miała objawy zapowiadające okres ale się nie pojawił

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W początkowych okresach ciąży może pojawiać się normalne krwawienie miesięczne. Proponowałbym wykonać test ciążowy. W tym momencie nie mogę wykluczyć takiej ewentualności.