Spóźniający się okres po stosunku przerywanym a ciąża

Witam okres spóźnia mi sie juz tydzień (jest regularny co 29dni) nigdy wcześniej tak nie miałam. Zrobiłam test i wynik wyszedł negatywny czy mogę być w ciąży? Dodam ze wspolzylam z partnerem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany) Od kilku dni boli mnie w podbrzuszu tak ciągnie ale to nie jak na okres. Żadnych objawów ze go dostanę tez nie mam (zawsze dwa dni przed zwijalam sie z bólu)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test ciążowy jest wiarygodny po upływie 14 dni od daty stosunku.

Witam. Niestety ciąża jest realna gdyż stosunek przerywany jest obarczony dużym ryzykiem zapłodnienia. Jeśli dodatkowo współżyła Pani wiele razy, w tym w trakcie okresu płodnego, ryzyko wzrasta jeszcze bardziej. Proszę wykonać badanie beta hcg które da Pani pewność odnośnie ciąży. Proszę również porozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem o wyborze najkorzystniejszej metody antykoncepcji jeśli nie zamierza Pani w najbliższym czasie zostać mamą.

Pozdrawiam