Spóźnianie się drugiej miesiączki po pierwszym stosunku

Pierwszy raz - 14 Kwietnia, z prezerwatywą, bez wytrysku we mnie. 17 Kwietnia dostałam okres natomiast nie był on zbyt obfity. Powinnam dostać okres 14/15 Maja natomiast nadal nie nastąpił.... Jak duże jest ryzyko ciąży? Strasznie się boję. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli stosunek odbywał się z użyciem prezerwatywy nie ma obawy o ciążę. Czasami wahania hormonalne wpływają na opóźnienia okresu. Warto podkreślić, że stres może także opóźnić menstruację.