Spóźnianie się miesiączki u 19-latki

Witam, ile dni może maksymalnie spóźniać się okres? czy jest to jakoś uwarunkowane? Czy jest jakiś sposób aby "wywołać" okres ?

Małgorzata Panek

Nie ma "granicy czasowej" jeśli chodzi o opóźnianie się miesiączki. U młodych kobiet mogą one występować bardzo nieregularnie. Jest to objaw niepokojący, zwłaszcza gdy od ostatniej upłynęło powyżej 35dni. Należy przede wszystkim wykluczyć ciążę.
Proszę udać się do lekarza ginekologa.
Pozdrawiam