Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniona miesiączka

Witam.
Mam 25 lat, od paru miesięcy staramy się z mężem zajść w ciążę. Niestety, coś jest nie tak. Od kilku miesięcy moja miesiączka ma jakieś zawiasy. Mój cykl trwał zazwyczaj 31 dni, a teraz jest różnie: od października się zaczęło - miesiączkę dostałam 3.X - następnie 4.XI -później 4.XII -i tu następna była dopiero 7 stycznia i do dzisiejszego dnia nic- powinnam być 5-ego dziś jest 8-my (piersi mam bolące, jestem drażliwa i marudna).

Zrobiłam rano test, wyszedł negatywnie. Nie wiem w jaki sposób mogę obliczyć swoją owulację? Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.
Nieregularności Pani cyklu nie są duże. Najprawdopodobniej Pani cykle są owulacyjne. Żeby wyznaczyć dni płodne, należy, oprócz obliczania, obserwować także śluz szyjkowy i najlepiej również mierzyć temperaturę.
W skrócie opisałam te kwestie w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne. Przydatny będzie także test owulacyjny (http://abcbadania.pl/test-owulacyjny). Jeśli jednak miesiączki będą pojawiać się coraz rzadziej i coraz bardziej nieregularnie, konieczna będzie wizyta u ginekologa i podstawowe badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy