Spóźniona miesiączka a stres

Witam . Mam 19 lat .Ostatnia moja miesiączka była 30 sierpnia ,zazwyczaj miewałam regularne miesiączki. Dzisiaj jest 40 dzień mojego cyklu i żadnych śladów miesiączki . Kochałam się z chłopakiem ale z prezerwatywą i do wytrysku doszło na zewnątrz . Co mam w tym wypadku zrobić? Myślę też czy przez stres który miałam na początku września nie wpłynął na to że moja miesiączka się nie pojawiła.. Ile mam jeszcze czekać ? zanim pójdę do ginekologa? Z góry dziękuję za odpowiedź , Pozdrawiam Mania

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Warto jednak podkreślić, że gdyby okres nie pojawił się w ciągu tygodnia należałoby zgłosić się do ginekologa. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.