Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniona miesiączka po konizacji

Witam, od paru dni nurtuje mnie pewien problem. 28 września miałam robioną elektrokonizację szyjki macicy. Wyniki okazały się dobre. Lekarz zabronił współżycia przez miesiąc i nie miał przeciwskazań co do zajścia w ciążę. Po tej operacji dostałam normalnie miesiączkę, po czym teraz spóźniała mi się 12 dni. Myślałam, że jestem w ciąży, nie robiłam testu, po czym dziś nastąpiło plamienie, przypominające czyszczenie się macicy (tak jak po konizacji szyjki). Dołączył do tego ból podbrzusza i od tygodnia utrzymująca się gorączka 37.5. Trochę mnie to zdenerwowało, ponieważ nie wiem, czy to może być objaw ciąży, czy też może nawrót choroby (diagnoza brzmiała duża dysplazja). Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.

Przypuszczam, że spóźniająca się miesiączka nie ma związku z zabiegiem. Tym bardziej niemożliwy jest w tym przypadku nawrót dysplazji. Pani objawy mogłyby niepokoić, gdyby pojawiły się krótko po zabiegu. Ponieważ jednak minęło już dość dużo czasu, to raczej nie doszło do powikłań operacji. Ból w podbrzuszu najprawdopoboniej zwiastuje miesiączkę. Ciąża również jest niewykluczona (radzę wykonać test). Podwyższona temperatura natomiast najpewniej związana jest z infekcją, np. w drogach oddechowych. Gdyby jednak objawy zaostrzyły się, powinna Pani niezwłocznie udać się do lekarza.

Pozdrawiam!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy