Spóźniony termin porodu?

Za 3 dni mija termin mojego porodu. Obawiam się, że nie urodzę o czasie. Co zrobić, jeśli minie 40 tygodni ciąży, a wciąż nie będzie oznak porodu?
 

ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Przede wszystkim zachować spokój. Termin porodu wyznaczony jest tylko orientacyjnie. Każda ciąża przebiega indywidualnie, dokładny termin jej ukończenia zależy od gotowości dziecka. Niemniej zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba poród wywołać, ponieważ dalsze trwanie ciąży grozi niedotlenieniem płodu. Aby nie przegapić tego odpowiedniego momentu, należy po skończonym 40. tygodnia ciąży udać się do lekarza, który wykona badanie KTG i USG. Jeśli wszystko będzie w porządku, należy się zgłaszać na podobne badania co 2 dni, aż do końca 41. tygodnia – wtedy powinna się Pani położyć do szpitala, gdzie wykonany zostanie tzw. test oksytocynowy, w którym lekarz oceni, czy należy wyindukować poród, czy można jeszcze czekać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty