Spożycie przeterminowanej kiełbasy a możliwość zakażenia jadem kiełbasianym

Witam.Miałem dzisiaj grilla.Niestety, co się później , po grillu okazało - 4 kiełbasy były z datą do spożycia do 18.08.2013 ! Ciągle były zamrożone w lodówce - z otwartym opakowaniem(zostały od grilla z tamtego roku).Czy możliwe jest, że w kiełbasach znalazł się jad kiełbasiany lub coś innego? W smaku , pytając znajomych nie znaleźli niczego dziwnego, i kiełbasy wyglądały "normalnie".Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli kiełbasy były zamrożone nie ma powodów do obaw.