Spożywanie alkoholu i wymiotowanie po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Wczoraj przyjęłam normalnie tabletke antykoncepcyjna (Vibin mini) o 20 i potem poszłam na impreze.nie dosc ze pilam wódkę grejpfrutowa to jeszcze po troche ponad 5 godzinach od przyjęcia tabletki wymiotowałam.nie wzielam dodatkowej tabletki i teraz sie zastanawiam czy to dobrze.czy ma to wpływ na działanie tabletek?co powinnam zrobic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Tabletka wchłania się do 4 h po przyjęciu.