Spożywanie Coca-coli na codzienne mdłości przez kobietę w 8. tygodniu ciąży

Jestem w 8 tygodniu ciąży i męczą mnie okropne mdłości trwające codziennie do godziny 16. Jedyne co mi trochę pomaga to cola. Nawet po wodzie od razu wymiotuję. Moje pytanie to czy mogę tą colę pić codziennie?W niedużych ilościach, szklankę lub puszkę? Czy nie zaszkodzi to dziecku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Może nie będzie to zbyt medyczne podejście, ale można tak robić. Warto jednak pamiętać iż napój ten znacznie podnosi poziom glukozy w organizmie co może wpływać na pojawienie się cukrzycy ciążowej. Konieczne jest monitorowanie poziomu glukozy. Polecam także imbir i migdały w formie proszku dosypywanego do np herbaty - łagodzą one objawy wymiotne.

Dzień dobry,

Cola to nie tylko słodki płyn. W swoim składzie zawiera spore ilości kwasu fosforanowego, który wypłukuje wapń z organizmu, a w czasie ciąży jest zwiększone zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Cola to też kofeina, która różnie może wpływać na rozwijający się płód.
Również polecam imbir - herbatkę i migdały.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek