Spożywanie kasz błyskawicznych

Dzien dobry mam pytanie dotyczace blyskawicznych kasz mannych ktore wystarczy jedynie zalac woda. Spozywam codziennie jedna taka saszetke czy jest to niekorzystne dla mojego zdrowia? Zawiera ona siarczan cynku weglan wapnia siarczan zelazawy bialka mleka tluszcze roslinne mleko w proszku ekstrat z krokosza barwarskiego syrop glukozowy. Co zlego zawiera kazdy z poszczegolnych skladnikow?

Witam,
Opisana przez Panią kaszka błyskawiczna nie należy do zdrowych produktów. Jest przetworzona i zawiera szereg konserwantów, o nie do końca poznanym wpływie na organizm. Konserwanty mogą przyczyniać się do wystąpienia reakcji alergicznych, niepożądanych efektów ze strony przewodu pokarmowego oraz innych nieprzewidzianych reakcji w organizmie. Znacznie zdrowszym odpowiednikiem spożywanego przez Panią posiłku byłoby przygotowywanie własnej kaszy manny na mleku z owocami (truskawki, banan, maliny) lub orzechami.
Pozdrawiam serdecznie
mgr Karolina Skórka

Nie jest to dobra przekąska na co dzień. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi ale codzienne faszerowanie się syropem glukozowym, utwardzanymi tłuszczami roślinnymi, barwnikami czy sztucznymi minerałami nie jest dobre dla naszego zdrowia. Taki produkt ma też wysoki indeks glikemiczny i powoduje wahania poziomu cukru we krwi, nie zapewnia nam sytości.