Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mleko w proszku a zdrowie

dobry wieczór. proszę o informacje, czy mleko w proszku jest zdrowe. chciałbym również poznać pozytywne i negatywne skutki spożywania go. jak często należy spożywać mleko w proszku i w jakich ilościach np w gramach? zdarza mi się spożywać mleko w proszku, najczęściej łaciate, ewentualnie jakieś zwykłe z biedronki albo lidla. martwię się jednak o swoje zdrowie, ponieważ produkty "w proszku" często są jednak bardziej szkodliwe niż naturalne. z drugiej strony być może lepsze będzie mleko w proszku bez laktozy ponieważ zawsze zawiera w sobie mniej chemii. chciałbym zapytać jak to jest z tym mlekiem w proszku? czy można je stosować często czy raczej powinno się ograniczać jego spożycie i stosować jedynie okazjonalnie? miałem zapytać o to dietetyka podczas wizyty, ale niestety zapomniałem. Bardzo proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Mgr Justyna Luty Dietetyk, Gdańsk
49 poziom zaufania

Szanowna Pani,

jeżeli nie musi spożywać Pani takiego produktu jak mleko w proszku, to zdecydowanie odradzam.

Nie ze względu na zawartość białka, minerałów czy witamin - tylko tych ostatnich jest mniej niż w świeżym mleku, ale ze względu na fakt, iż w procesie produkcji mleka w proszku powstają szodliwe związki, tzw. oksysterole - utlenione pochodne cholesterolu. Udowodniono, iż zwiększają one ryzyko zachorowania na miażdżycę. Poza tym wątpliwej zdrowotności są substancje przeciwzbrylające, które dodaje się do takich produktów.


Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy