Spożywanie sałaty masłowej

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy opłaca się jeść zieloną sałatę masłową, skoro tyle zanieczyszczeń i pestycydów może się w niej znajdować? Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna

Niestety, tak jak Pani sama zauważyła, sałaty bardzo sprawnie chłoną wszelkie zanieczyszczenia czy pestycydy z gleby. W związku z tym, jeśli nie mamy dostępu do własnej, "ogródkowej" sałaty z pewnego źródła, lepiej jest ograniczyć jej ilość w naszym menu do minimum. Proszę pamiętać również o tym, że sałaty pełnią raczej funkcję wypełniacza kanapek i sałatek. Jeśli nie stosujemy ich w zatrważających ilościach, to ilość zanieczyszczeń w posiłku również będzie niewielka.