Sprawdzenie żywotności zębów po urazie

dzień dobry, w jakim czasie od urazu zębów należy wykonać badanie żywotności zębów ? byłam u ortodontki, ale powiedziała, że dopiero po miesiącu to sprawdzimy, trochę mnie to nie pokoi. w sumie nie mam żadnych objawów żeby było coś nie tak... dziękuje

W związku z tym, że pęczek naczyniowo-nerwowy, w którym biegną naczynia krwionośne unaczyniające ząb może ulec nie tylko przerwaniu, ale naderwaniu, kontrole żywotności przeprowadza się nawet do trzech lat po urazie. Aby upewnić się , że nie ma późnych następstw urazu i jak najwcześniej je leczyć raz na pół roku sprawdza się żywotność, a w sytuacjach wątpliwych, kieruje się pacjenta na zdjęcie rtg.