Spuchnięcie brzucha w okolicach pępka

Witam.Proszę o informacje,co oznaczać może gula/spuchnięcie po L.stronie brzucha w okolicach pępka?ilustracje anatomii czł.wskazują na jelito cienkie.Dodam,że ten dziwny twór mnie nie boli, jak wciągam brzuch, wciąga się zdecydowanie mniej niż po prawej stronie,jakbym w środku coś miała. Pulsuje szczególnie jak "badam".Czekam na tomograf ale termin jest na 2014r. USG nic nie pokazuje. Proszę uprzejmie o opinię jakie są możliwe przyczyny.Wiem,to nie prof.diagnoza,proszę tylko o opcje. dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety wiem jak funkcjonuje u nas system opieki zdrowotnej i rozumiem z czym muszą zmagać się pacjenci, proszę pamiętać jednak,że jeżeli sprawia to jakikolwiek dyskomfort można skorzystać z porady prywatnej. Podobnie dostępne są badania obrazowe. Podane objawy mogą sugerować przepuklinę lub uchyłki jelita. Bez badania jednak trudno wnioskować co do przyczyny.