Środki na potencję bez recepty

Witam. Mam 18 lat ostatnio miałem swój pierwszy raz z dziewczyną. Ciężko było mi uzyskać erekcje i ta erekcja nie była zbyt zadowalająca... i mam pytanie czy mógłbym wspomóc się np. jakimiś tabletkami bez recepty na potencję? np. Tabletkami "Viapro", podobno są bardzo skuteczne. Chciałbym wiedzieć czy mogę te tabletki brać? Czy wiek ma tu coś do rzeczy? Bo chciałbym, żeby seks sprawiał mi przyjemność, a nie się przejmować czy bedzie twardy czy dam radę, czy nie... stąd właśnie ten pomysł, żeby kupić te tabletki. Jeszcze też zastanawiałem się nad urządzeniem - BLAKOE RING. Czy to raczej nie wskazane stoosować w tak młodym wieku tego typu 'gadżetów' ? Prosiłbym, żeby ktoś mi odpowiedział na te dwa pytania. Bo chciałbym coś z tym zrobić. Dodam, że żadnych problemów zdrowotnych nie mam. Uprawiam dużo sportu / kulturystykę. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Uważam, że nie powinien Pan stosować żadnej z tych metod.

Z tego co Pan opisuje był to pierwszy raz także nie ma powodów do zmartwień.
Przyczyną zaistniałej sytuacji może być po prostu stres, który bardzo często towarzyszy pierwszemu zbliżeniu.

Niepełna erekcja zdarza się często i to niezależnie od wieku.
Zazwyczaj przyczyną jest stres, przemęczenie, zbyt słabe podniecenie lub nawet zbyt częste stosunki seksualne. Dopiero w drugiej kolejności i to zazwyczaj w starszym wieku problemy są natury organicznej.

W Pana przypadku najlepszą metodą na rozwiązanie problemu jest próba zredukowanie stresu i napięcia do minimum tak, aby móc się zrelaksować, a wtedy wszystko powinno pójść po Pana myśli.

Pozdrawiam!