Stała potrzeba kontroli

Nie potrafię sobie poradzić ze stałą potrzebą kontroli. Gdy coś idzie niezgodnie z planem lub jakimś rozkładem, zaczynam panikować. Mam dwie liczby według których muszę wykonywać określone zadania, bo mam dziwne przeczucie, że stanie się coś złego jeśli nie zrobię tego tak jak należy. Wszystko muszę robić dokładnie, bo bardzo się niepokoję gdy jest inaczej. Z precyzją, perfekcyjnie. Mam własnie taką silną potrzebę bycia perfekcyjną, idealną.

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia pełnej diagnozy psychologicznej, która składa się zazwyczaj z kilku wizyt u psychologa. Być może psycholog zaproponuje wizytę u lekarza psychiatry, zaproponuje również leczenia jakim będzie prawdopodobnie psychoterapia, być może farmakoterapia. Pozdrawiam.