Stale się odchudzam i co schudnę to znowu przytyję

Witam serdecznie, Zwracam się z prośbą o pomoc!!! Mam 28lat wzrost 172cm, waga: 95kg, stale się odchudzam i co schudnę to znowu przytyję. Trzy razy już schudłam powyżej 30kg, a potem znowu te 30kg tyje  z powrotem. Przez to ciągłe odchudzanie cierpię już na nadciśnienie, biorę tabletki. Nie mogłam zajść w ciążę, dwa razy poroniłam, a gdy zaszłam już i zbliżał się termin porodu to wyskoczyło mi nadciśnienie 240/190 i musiałam mieć cesarskie cięcie na początku 8-ego mc-a.Trzy miesiące po urodzeniu ciśnienie wróciło do normy, a po 4 latach znowu wróciło. Chciałabym się zdecydować na drugie dziecko, ale przy moim nadciśnieniu boję się ryzykować. Mój lekarz twierdzi, że jeśli bym schudła to ciśnienie może zniknąć no i tu nasuwa się pytanie - jak mam schudnąć, skoro nie mogę nigdy utrzymać wagi na stałym poziomie? W szafie mam ubrania w czterech rozmiarach. Co mam jeść? Co robić w takiej sytuacji? Czy mam szansę na operację zmniejszenia żołądka lub chociaż założenia opaski na żołądek? Czy raczej mam stosować jakąś ściśle określoną dietę?

Witam serdecznie,

Zdecydowanie radziłabym Pani udać się do specjalisty, który Panią poprowadzi.
Z tego, co Pani pisze wynika, iż Pani problemem nie jest brak motywacji, ale nieumiejętne wychodzenie z diety.

Kiedy się stosuje dietę redukującą masę ciała nie można z dnia na dzień jej przerwać i wrócić do normalnego jedzenia. To zawsze się kończy efektem jo-jo.

Sądzę, że nie ma powodu myśleć o operacji (zwłaszcza, że brakuje miejsc, terminy są bardzo odległe, a pierwszeństwo mają osoby z otyłością olbrzymią), a skupić się na diecie.

Jeśli udało się już Pani wcześniej schudnąć, z pewnością uda się po raz kolejny - zwłaszcza, że ma Pani bardzo dobrą motywację. Natomiast problem się zacznie, gdyż już Pani osiągnie należytą masę ciała. Wtedy powinna Pani bardzo stopniowo zwiększać kaloryczność diety tak, aby dojść do swojego zapotrzebowania, czyli około 2000kcal w ciągu 3 miasięcy po skończonej diecie.

Jeśli nie będzie Pani wiedziała jak to zrobić na pewno w Pani mieście jest specjalista, który w tym pomoże.

Serdecznie pozdrawiam