Stan depresyjny a wskazania do stosowania leków

Witam , mam problem ze zmianami zawsze je odchorowywalam ale ostatnio doprowadzilam sie do stanu depresyjnego .... po miesiacu placzu poszlam 1 raz do lekarza zapisal mi lekki lek antydepresyjny nie wzielam ale od dzis czuje sie lepiej tak czy inaczej lejarz wspominal mi o psychlterapii i chce sie jej podjac ale czy jak poczulam sie lepiej i chce walczyc czy mam zaczac brac te leki???

Jeżeli poczuła się Pani lepiej i może Pani normalnie funkcjonować, nie warto zaczynać od leków, które i tak nie rozwiążą problemu. Dobrym pomysłem jest natomiast psychoterapia, która pomoże Pani przyjrzeć się lękowi przed zmianami i osiągnąć trwałą zmianę w sposobach radzenia sobie z nim.