Stan depresyjny z powodu blizny

Witam, Mój syn popada w stan depresyjny z powodu blizny. Czy jest jakiś sposób, aby stała się ona mniej widoczna lub znikła. Jest to stara blizna, ma około 4-5 lat, ale teraz zaczęła mu sprawiać problemy. Oto ona: http://zapodaj.net/95df413ce0d62.jpg.html http://zapodaj.net/202f55046072e.jpg.html Na zdjęciu nie jest ona tak wyraźna jak w realu. Próbowałam mu wytłumaczyć, ze jest to pamiątka z dzieciństwa,ale się nie da. Dlatego chciałabym się zapytać czy wsp. medycyna zna odpowiedź?

Nie ma zdjęcia pod podanym adresem, więc nie mogę ocenić blizny. Medycyna oczywiście zna odpowiedź - proszę skonsultować się z chirurgiem plastykiem. Nie zaszkodzi też porozmawiać z psychologiem, skoro syn aż tak silnie przeżywa tę bliznę.

Dzień dobry,

Syn może skorzystać z konsultacji, a być może i leczenia, u psychoterapeuty.
Pomoc może uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Proszę udać się z synem na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i dopiero po obejrzeniu stanu blizny lekarz powie jaką metodą i co można z blizna zrobić. Warto również aby syn zasięgnął porady psychoterapeuty.

Szanowny Panie, to zupełnie zrozumiałe blizny to rodzaj oszpecenia, mogą być przyczyną wielu zaburzeń w tym psychicznych, czasem odpowiednia pomoc korekta blizny spowodowanie aby stała się mniej widoczna uwalnia pacjenta od
tego brzemienia. Możliwe że mógłbym pomóc jednak zamieszczone zdjęcia nie oddają stanu faktycznego. Zapraszam do kontaktu przez moją stronę www.drjaworowski.pl