Stan otępienia i problemy z koncentracją

Czy jestem głupia? Nie wiem, co się ze mną dzieję. Codziennie towarzyszy mi taki stan otępienia. Mam problemy z koncentracją oraz pamięcią. Już nie daję rady. Testy na inteligencję, wyszły mi bardzo słabo. Mam duże braki w wiedzy. Do tego nie potrafię pozbierać myśli do kupy. Prowadzę ze sobą wewnętrzny dialog. Ale myślenie, przychodzi mi z wielkim trudem. Jak logicznie wyjaśnić mój stan? Macie jakieś podejrzenia choroby?

Zaburzenia uwagi i koncentracji mogą wynikać z różnych stanów- zarówno chorobowych (somatycznych, organicznych) jak i psychologicznych (emocjonalnych, związanych ze stresem, emocjami). Dlatego zachęcam- szczególnie jeśli zaburzenia są duże- do podjęcia konsultacji z lekarzem. W razie potrzeby skieruje na dalsze badania (np neurologiczne, psychiatryczne) i/lub na psychoterapię.

Dzień dobry,

Żeby wyjaśnić Pani stan niezbędna jest osobista konsultacja (diagnostyka) - np.: z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Znajac przyczyny Pani "stanu otępienia" będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego postępowania.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ, nie jest potrzebne skierowanie) lub prywatnie.

Dzień dobry, jeżeli pani stan trwa od dłuższego czasu zachęcam do konsultacji z lekarzem, po wykluczeniu przyczyn somatycznych warto przeprowadzić pogłębioną diagnozę psychologiczną. Pozdrawiam.