Stan po implantacji stabilizatora międzykolczystego na poziomie L3-L4
Witam miałam robiony rtg czynnościowy po operacji i chciałabym zapytać o wynik: Stan po implantacji stabilizatora międzykolczystego na poziomie L3-L4, cech niestabilności nie wykryto, niewielkie obniżenie wysokości przestrzeni międzykręg. L3-L4 Wysokość pozostałych trzonów zachowana. W pobliżu przedniej krawędzi górnej blaszki granicznej trzonu L2 widoczny oddzielny fragment kostny wielkości 1cm x 0,3 cm odłamany.Czy ten fragment kostny wymaga usunięcia (operacja) skąd takie odłamanie uraz?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany o ile nie powodują dolegliwości bólowych nie wymagają pilnej interwencji operacyjnej.
Pozdrawiam