Stan po leczeniu choroby nowotworowej i lęk o zdrowie

Witam , od dziecka choruje , miałam przeszczep narządu , potem nowotwór i autologiczny przeszczep komórek macierzystych , pół życia spędziłam w szpitalu , od niedawna cokolwiek mnie zaboli badam swoje ciało w poszukiwaniu guza lub innego ciężkiego schorzenia i wiąże ze sobą dolegliwości stawiając sobie diagnozę najgorsza z możliwych , moje przewrazliwienie zaczyna mi przeszkadzać w codziennym życiu . Co robić ?

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Pomoże przepracować lęk, lepiej rozumieć siebie i radzić sobie z objawami.

Witam,

Ma Pani za sobą dużo trudnych doświadczeń.Zachęcam do skorzystania z terapii, jeśli w miejscu zamieszkania ma Pani taką możliwość. Może być poradnia na NFZ lub ośrodek prywatny. Z takich książek na szybko, które mogę Pani polecić to " Uważność, trening pokonywania codziennych trudności". autor: Ronald D. Siegel

pozdrawiam

Ostrożność po tylu chorobach związanych z odpornością organizmu nie jest zła. Najważniejsze to nie przesadzać. Jeżeli Pani sama uważa, ze reaguje zbytnio to proponuję zapisywać sobie przy każdej dolegliwości objawy i jak sobie Pani z nimi poradziła.
To pomoże spojżeć racjonalnie na problem.
Psychoterapia pomoże najlepiej poradzić sobie z trudną przeszłością i odważniej spojżeć w przyszłość.
Pozdrawiam.

Witam Panią serdecznie, proponowałabym aby Pani spróbowała zająć się sportem lub zajęciami które pozwolą cieszyć się z życia (np. rysowanie, słuchanie muzyki, czytanie a może pomoc słabszym od Pani). Teraz mamy piękną porę roku jaką jest wiosna. Warto więc wyjść na dwór, chodzić z kijami, może biegać, albo tylko spacerować sama lub z innymi. Ale na pewno nie wyszukiwać w sobie chorób i nie stawiać własnych diagnoz, przeważnie są mylące. Często się uśmiechać i zająć się nie chorobą a życiem i wynikającą z tego powodu radością i wdzięcznością za życie które Pani otrzymała.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl