Stan po operacji przepukliny pępkowej

Witam.Jestem 2 tygodnie po operacji przepukliny okolopepkowej. Rana goi sie super,opuchlizna brzucha zmalala(dieta rowniez pomaga) ale uwypuklenie tuz powyzej nad blizna wciaz sie utrzymuje.Jest twarde gdy dotykam,nie bolesne.Lekarz ogolny (w Angli-tu odbyla sie operacja) poradzil mi smarowac masciami i ze z czasem sie to powinno rozejsc?Czy to wogole zniknie i czy to moze jakas pozostalosc pooperacyjna ktora pozostanie?Prosze o jakas podpowiedz co to moze byc i jak z tym postepowac? Dziekuje.

Nie operowałem,nie znam przebiegu,zakresu ani efektu końcowego operacji!!!-nie potrafię więc powiedzieć nic konkretnego!!! zż