Stan po operacji ropnia szyi i uszkodzenie nerwu

Witam jestem po operacji ropnia szyii 1.08.13r W 10.13r cos peka i leci krew z gardla lekarze mowia ze wszystko nagle zanika i cichnie mi glos po dluzszym czasie dowiaduje sie ze pekl mi nerw a lekarze nie dali mi (a powinni)!!!nic by on mogl do 12 mcy sie zregenerowac. Mam 30 lat jestem zalamana szukam pomocy kontaktow gdzie zajmuja sie rekonstrukcja naprawcza nerwu w gardle podobniez jest taka mozliwosc mowie cicho i niezrozumiale. To dla mnie męka straszna. Prosze o pomoc .. Dziękuję z gór

Stany zapalne doprowadzone aż do powstania ropnia niestety mogą powodować spustoszenie danej okolicy i uszkodzenia, często nie do naprawienia różnych struktur w tym nerwowych. Jeżeli przewodnictwo nerwu jest niezachowane z powodu jego fizycznego przerwania (braku ciągłości) trudno będzie rozważać odtworzenie jego drogi. Proszę skonsultować się z neurochirurgami.