Stan po podkrętarzowym złamaniu lewej kości udowej

Do onkologa. Odebrałem wynik TK stawu biodrowego. Stan po podkrętarzowym złamaniu lewej kości udowej. W dolnej części krętarza większego lewej kości udowej uwidocznionej części trzonu lewej kości udowej a także częściowo w szyjsce kości uwidocznia się strefa rozrzedzenia utkania kostnego o łącznych rozmiarach 7,7cm w wymiarze CC i 2,6 cm TR. Warstwa korowa trzonu i nasady udowej od strony przyśrodkowej nieregularnie pogrubiała. Co oznacza wynik ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oznacza to, że mamy do czynienia z ogniskiem osteosklerotycznym. Możliwości co do tego czy jest owa zmiana jest dużo. Nie wykluczone, że to zmiana nowotworowa, jednak aby to potwierdzić należy wykonac biopsję.