Stan po wypadku samochodowym i krew podczas oddawania kału

Witam, 3 tyg temu miałem wypadek samochodowy. Jedyne dolegliwości to te od napinaczy pasów bezp. - to ból w klatce piersiowej (żebra) i ból dolnych części brzucha ale tylko po nocnym śnie. Po „rozruszaniu” się ustępuje. Dzisiaj, zauważyłem świeżą krew podczas oddawania kału. Czy pasy bezp spowodowały jakiś krwiak a on teraz pękł? I jakie grozą mi konsekwencje zdrowotne z tym związane. Dodam, że spożywanie pokarmów, wypróżnianie, zwłaszcza kolory moczu kału nie odbiegają od tych z przed wypadku

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Zauważenie krwi w stolcu wymaga konsultacji lekarskiej. Najczęstszą przyczyną są tzw. hemoroidy - podczas konsultacji lekarz potwierdzi bądź odrzuci to rozpoznanie.