Stan podgorączkowy, wymioty i biegunka a wyniki badania krwi

Witam! Mam pytanie dotyczące wyników morfologi krwi. Powodem ich wykonania były stany podgorączkowe (37,6-37,8) oraz pojawiające się wymioty i biegunki. Oto wyniki jakie otrzymałem: leukocyty 12,77tys/µl, erytrocyty hemoglobina hematokryt w normie, MCV 98,4fl, MCH34,1pg, MCHC34,7g/dl, płytki krwi 211tys/µl, RDW-SD48,1fl, RDW-CV 13,5 %, PDW, MPVl, P-LCR, PCT, neutrofile, limfocyty, monocyty, bazofile w normie, gran. kwasochłonne 0,8%, neutrofile# 8,40tys/µl. Proszę o info czy jest OK.Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki nie są bardzo niepokojące. Nieco podwyższona średnia objętość krwinek czerwonych (MCV) może wskazywać na niedobór witaminy B12 i/lub kwasu foliowego, co prowadzić może do niedokrwistości. Warto więc oznaczyć stężenia witaminy B12 i kwasu foliowego we krwi. Podwyższone wartości dotyczące układu białokrwinkowego są konsekwencją infekcji.