Stan tarczycy po terapii j131 20 mCi
Dzień dobry! Jestem po terapii j131 20 mCi w 2011. Obecnie badałam tarczycę na usg i mam płat prawy 2ml obj. lewy 1,9 ml. Chciałam zapytać, czy moja tarczyca ma szansę urosnąć? Żle znoszę niedoczynność tarczycy i szczerze mówiąc żałuję, że zdecydowałam się na ta terapię

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Witam. Leczenie radiojodem zostało za pewne zalecone z powodu nadczynności tarczycy, która jest zdecydowanie bardziej problematyczną i trudniejszą do leczenia sytuacją niż niedoczynność. Prowadzący Panią endokrynolog powinien dobrać dawki hormonu tarczycy zapewniające jego prawidłowy poziom w surowicy krwi.