Stan zabezpieczenia przed ciążą przy jednoczesnym stosowaniu krążków dopochwowych i globulek u kobiety z grzybicą pochwy

Witam, zaczęłam stosować Gyno Pyvaryl 150 z powodu grzybicy pochwy. Przyjęłam 1 szt i dnia następnego założyłam Nuvaring. Pozostałe 2 szt. zastosowalam w kolejnych dniach. Na ulotce jest napisane, ze może osłabiać działanie krążków (oddziałują na gumę, z której są wykonane). Jaki musi upłynąć okres czasu, aby bezpiecznie współżyć, bez stresu przed ciążą? Jak sie dodatkowo zabezpieczyć? Na prezerwatywy też wpływa. Dodam, że stosuję Nuvaring juz od ok 2 lat. Dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym wyjściem byłoby odczekanie 7 dni po zakończeniu stosowania leczenia.