Stan zapalny dziąsła w miejscu podania znieczulenia

Po leczeniu kanałowym miałem lekki stan zapalny dziąsła, zapewne w miejscu podania znieczulenia. Problem w zasadzie sam się rozwiązał, ale między zębem leczonym a sąsiednim dziąsło tak jakby nie może wrosnąć z powrotem na swoje miejsce. Obawiam się że to spowoduje z czasem próchnicę. Co z tym mogę zrobić?

Lek. Marta Jaruchowska

Bez badania trudno jest ocenić, natomiast warto udać się do lekarza periodontologa, który zbada i zaproponuje leczenie, jest możliwe nawet leczenie chirurgiczne jeśli są do tego wskazania.