Stan zapalny przy korzeniach zęba

Dolna 6 posiada stan zapalny przy 2 korzeniach,kiedys juz byla plombowana.Dentysci stwierdzili,ze raczej wyrwac niz leczyc kanalowo,ze wzg na to,ze stan zapalny nie jest maly,a leczenie mogloby sie okazac daremne,poniewaz rokowania co do zeba nie sa na dluzsza mete.Bede zakaldac aparat ort czy jest szansa na Przesuniecie 7i8 w miejsce 6 bez uzycia mikrosrub? Moja wada to zgryz otwarty,20 Lat,dziekuje Z gory za odpowiedz: )

Witam,
Nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie nie widząc zdjęcia panoramicznego i cefalometrycznego.
Możliwość przesuwania zębów trzonowych w żuchwie zależy od wielu czynników i jest ograniczona. Mikro implanty ortodontyczne pozwalają przyłożyć dodatkową siłę.
Aby prawidłowo ocenić szansę powodzenia takiego leczenia , należy udać się na konsultację do lekarza ortodonty.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Na podstawie opisu ( bez zdjęcia ) nie można powiedzieć czy lepiej usunąć ząb czy leczyć. Jeśli planuje Pani aparat ortodontyczny to najlepiej udać się do ortodonty, który stwierdzi czy w przypadku usunięcia zęba będzie w stanie "przesunąć" 7 i 8 w jej miejsce. Jednak warto leczyć kanałowo zęby - nawet te ze stanem zapalnym często udaje się uratować.