Stan zapalny w okolicy zęba

Witam, mam stan zapalny kolo korzenia zęba tak wyszło na Rtg. Na dziasle wyczuwam zgrubienia które tak jakby znajduje się wewnątrz dziąsła, czy to możliwe ze jest to ropa a nie nic poważnego? Czasami te zgrubienie jest mniej wyczuwalne a czasami bardziej.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

zęba należy przeleczyć kanałowo - proszę skonsultować problem z lekarzem stomatologiem endodontą, któy przeleczy zęba na jednej wizycie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Należy bezzwłocznie udać się do lekarza w celu zdiagnozowania przyczyny. Jeżeli stomatolog rozpozna chorobę jako zapalenie miazgi zębowej należy lub tkanek okołowierzchołkowych zęba od razu rozpocząć leczenie. W takich przypadkach pierwszą procedurą jest usunięcie próchnicy oraz szczelne wypełnienie tymczasowe. Następnie stomatolog przechodzi do kolejnego etapu czyli leczenia kanałowego. Polega ono na usunięciu zakażonych lub martwych tkanek z wnętrza zęba, odkażenie opracowanego zęba i wypełnienie najlepiej termoplastyczną przestrzenią.