Stan zapalny zęba a gulka w obrębie migdałka

Witam, ostatnio miałem stan zapalny zęba po czym zauważyłem ze w krypcie migdałka pojawiła się gulka a w niej biała gęsta wydzielina. czy to coś groźniego ?.

Obecność białej substancji w krypcie migdałka może świadczyć o obecności czopa ropnego. Dokładniej na ten temat mógłby wypowiedzieć się laryngolog, oczywiście po uprzednim badaniu. Pozdrawiam