Stan zobojętnienia u 21-latki

Witam,Mam problem.Od pewnego czasu czuje sie jakos dziwnie.Niby jestem bardzo szczesliwa,pierwszy raz sie na serio zakochałam(ze wzajemnoscia),wiec jestem w szczęsliwym zwiazku od 8 miesiecy,jednak wszystko jest mi obojetne(oprocz chłopaka). Kiedys chodziłam na zajecia ze spiewu,udzielalam sie społecznie.Teraz nie mam na to ochoty,a przeciez to sprawiało mi przyjemność.Nie chce mi sie wychodzic na imprezy,obojetni mi sa tez znajomi.Czy taki stan sie jakos nazywa w psychologii?prosze o pomoc

Pisze Pani o objawach anhedonii - to, co kiedyś sprawiało przyjemność, już nie cieszy. Na pytanie, czy jest to jeden z objawów jakiegoś zaburzenia i jaka jest przyczyna takiego stanu odpowiedź będzie możliwa po konsultacji u psychologa/ psychoterapeuty bądź psychiatry. Na takiej wizycie możliwe będzie postawienie diagnozy jak i zaproponowanie terapii jeżeli taka będzie zalecana.

Witam,
trudno wskazać jakaś nazwę, bo też dość ogólnie Pani pisze. Jednak myślę, ze warto byłoby się temu dokładniej przyjrzeć. Być może coś w Pani obecnej sytuacji wywołuje ten stan, może jakiś aspekt bycia w związku, pomimo szczęścia jakie ten związek Pani daje. Może być tak, że uruchamiają się jakieś myśli, emocje, które to zobojętnienie wywołują. Zachęcałabym Panią do konsultacji indywidualnej z psychologiem, warto takie rzeczy wyjaśniać i rozwiązywać dla Pani dobrego samopoczucia oraz także dla związku. Pozdrawiam.