Stany depresyjne a antykoncepcja

Mam 30 lat od około 10 lat biore tabletki antykoncepcyjne.Zmieniając juz je na inne wiele razy. Niestety wpływają one bardzo na moją psychike powodując stany depresyjne oraz całkowity zanik ochoty na seks. Dodam iz 1.5 roku temu urodziłam córeczke. Moje pytanie brzmi. Czy jest jakiś rodzaj antykoncepcji który tak nie wpływa na wyżej wymienione objawy? Mój lekarz ginekolog powiedział żebym poszła do psychologa a nie szukała winy w tabletkach. Gdy odstawiam tabletki jestem szczęsliwa.

Marta Mielniczuk

Alternatywą dla stosowania antykoncepcji hormonalnej może być założenie wkładki wewnątrzmacicznej. Zaleca się ją kobietom, które już rodziły i w najbliższym czasie nie planują zachodzić w ciążę. Pozdrawiam.