Stany depresyjne i problemy z pamięcią i koncentracją

Od małego )mam problemy ze strasznym zagapianiem się, wtedy wyłączałam się totalnie na kilka sekund.Teraz jest coraz gorzej.Ciągle gapię się w jeden punkt,gdy zmienię pozycję,gapię się w drugi,tak w kółko.Mam problemy z pamięcią,koncentracją,uczucie "blokady w mózgu",gorzej łącze fakty,nie ogarniam i nie panuję nad tym..Dodatkowo drżą mi mięśnie przy wykonywaniu prostych czynności,czasem mam mgłę w jednym oku,gorzej widzę chwilowo.Nie wiem co robić i przez to mam też stany depresyjne i nerwicowe

Szanowny Panie, objawy, o których Pan pisze, jak najbardziej mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych lub depresyjnych. To wyłączanie się, problemy z koncentracją i pamięcią są częstym zjawiskiem i nazywane są dysocjacją. Tego typu objawy wskazywać mogą na przyczyny systemowe, rodzinne. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Warto również rozważyć zrobienie badań kontrolnych (m.in. tarczycy). Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl

Zapraszam do mojego gabinetu w Krakowie: www.gabinet-nest.com

Odsyłam również do artykułów:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

http://psychoterapia.natemat.pl/

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Dzień dobry,

Proszę udać się do Poradni Leczenia Nerwic /lub PZP, prywatnie/, gdzie lekarz psychiatra i/lub psychoterapeuta określą Pani trudności i zaproponują odpowiednie dalsze postępowanie.

Szanowna Pani, bardzo proszę w pierwszej kolejności udać się do neurologa, wykonać niezbędne badania w tym EEG. Zagapianie się i blokada o której Pani pisze może wynikać z różnych przyczyn od psychosomatycznych po silne zaburzenia pracy fal mózgowych- wtedy stany depresyjne są tylko pochodną prawdziwego problemu.