Stany depresyjne matki

witam.Chcia�abym sie doradzic gdyz moja rodzina ma problem z mama,otoz od paru lat leczy sie na depresje,na poczatku chodzila do psychiatry jednak potem leki przespisuje jej juz lekarz rodzinny i od paru lat bierze jedne i te same.A od jakiegos czasu mama stala sie agresywna,wszystkie jej dzieci i wnuki sa dla niej wrogami numer jeden,nieodzywa sie do nikogo z bliskiej rodziny, w domu nieche zajac sie zadnym zajeciem a najgorsze jest to ze do wszystkich ludzi opowiada straszne klamstwa na nasz temat,caly czas nas krytykuje,ma obsesje na punkcie pieniedzy twierdzi ze wszyscy mamy jej dawac pieniadze a nie wydawac na siebie.Te klamstwa sa przerazajace bo niektorzy ludzie ktorzy jej wierza maja nas za zlych ludzi a tak niejest,ona strasznie zmysla rzeczy ktorych my niemowimy i nirobimy,chce wszystkich z rodziny ponizyc.I niewiem co robic bo nas nieposlucha zeby isc do psychiatry i niewiem czy to choroba czy czysta zlosliwosc.I niewiemy co robic,jestesmy zdesperowane gdyz ona ciagle sie chce klocic a ja ktora mieszkam na swoim niepozwala mi jechac do rodzinnego domu.Zycie z nia pod jednym dachem bo siostra mieszka z nia jest koszmarem,dzieci siostry ciagle placza przez babcie i sa zestresowane.Co robic?

Dzień dobry,

Warto żeby mamę ponownie zobaczył lekarz psychiatra.
Może lekarz rodzinny będzie w stanie namówić mamę na wizytę ?

Dzień Dobry Pani,

Niestety nie ma możliwości zmusić Pani Mamę do konsultacji lekarskiej.

Stan zdrowotny Pani Mamy prawdopodobnie wskazuje na pogorszenie się aktywności umysłowej i życiowej.

Proszę zachęcić Mamę do wizyty u lekarza, a później w nagrodę, zaproponować Mamie coś, co lubi i sprawiłoby jej przyjemność.

Życzę Pani, żeby konsultacja się uskuteczniła,
Irena Mielnik-Madej