Stany depresyjne, zmęczenie, problemy z koncentracją

Witam, jestem mężczyzną w wieku 20 lat. Od około 13 roku życia nękają mnie stany depresyjne, zmęczenie, problemy z koncentracją itp. Byłem z tym już u psychiatry i psychoterapeuty, przeczytałem masę książek psychologicznych. Poświęciłem na to dużo czasu i energii jednak dalej nękają mnie te przypadłości. Zastanawiam się czy są pozapsychiczne przyczyny takich stanów emocjonalnych. Dodam że jestem osobą otwartą na nowe wyzwania, zawsze brylującą w towarzystwie, uprawiającą dużo sportu.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do endokrynologa.
Jeżeli on wykluczy przyczyny somatyczne, proszę podjąć LECZENIE u psychoterapeuty.

Dzień dobry. Pisze Pan, że miał Pan juz kontakt s psychiatra oraz psychoterapeutą - nie wiem co dokladnie ma Pan na myśli, czy chodzi o jednorazowe wizyty czy przeszedł Pan terapię? Jeżeli chodzi o pozapsychiczne przyczyny obnizonego nastroju to oczywiście, że mogą takie być. W tym celu prosze się skontaktować z lekarzem rodzinnym - opowiedzieć mu dokladnie o swoich objawach i podejrzeniach i zrobić dokładne badania. Pozdrawiam.