Stany lękowe i podniesione libido po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Brałam tabletki antykoncepcyjne daylette przez 4 miesiące. Wszystko było OK, ale przestałam je brać bo miałam usówaną laparoskopowo torbiel. 4 miesiące po operacji wróciłam do tabletek. Po zażyciu połowy blistra mój organizm zaczął dziwnie reagować - stałam się "napalona" na każdego faceta, który był w pobliżu, mam stany lękowe. Po 16 tabletkach przestałam je brać. Od 3 dni od kiedy nie biorę mam nadal stany lękowe i jestem "napalona". Czy powinnam iść do psychologa/ginekologa?

Witam serdecznie, może po prostu zmienić tabletki ? Albo przestać je brać tak jak Pani to zrobiła i odczekać jeszcze parę dni i dopiero potem iść do ginekologa Jednak jeżeli ma Pani stany lękowe to radziłbym nie czekając na cokolwiek udać się do psychoterapeuty.
Stany lękowe mogę wskazywać na poczętek zaburzenia lękowego (Nerwica ) a to znacznie poważniejszy problem niż "permanentne napalenie" przynajmniej w tej chwili.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam,
Jeżeli takie odczucia to skutki uboczne działania tabletek antykoncepcyjnych, najlepiej udać się do ginekologa i powiedzieć o objawach + zmienić tabletki. Jeżeli po zmianie i konsultacjach to nie pomoże, warto byłoby skorzystać z pomocy specjalisty (w przypadku nadmiernego popędu seksualnego - seksuolog, w sytuacjach lęku - psychoterapeuta).
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Tabletki antykoncepcyjne mogą powodować objawy, o których Pani pisze. W pierwszej kolejności powinna Pani skonsultować ich możliwe skutki uboczne z ginekologiem, który je Pani przepisał. Jeśli dolegliwości (tzn stany lękowe) są uciążliwe, występują bez względu na okoliczności i będą się utrzymywać przed ok. miesiąc, powinna Pani zgłosić się do psychologa.